Velkoobchod květin Karol Kania

Historie

Velkoobchod s květinami Kania byl založen v roce 1991. V té době mi bylo 21 let a nebudu zde tvrdit, že jsem měl tenkrát představu o tom, co vše se podaří za tuto dobu vybudovat.

Velkoobchodní prodej květin z Holandska

Po několika měsících se ke mně připojil švagr Pepa Hašek. Na nové auto nebylo a tak jsem si pořídil z Francie řádně opotřebovanou dodávku a začal podnikat dobrodružné cesty za nákupem květin do Holandska. V té době jsem tam jezdil jednou za týden a když jsem potřeboval další zboží vypomohla mi tenkrát firma Importflora z Brna, kterou vlastnil holanďan p. Stevens. Od něho jsem pak mnoho let v Holandsku nakupoval a následně velkoobchodně květiny distribuoval v České republice.

Když on v Holandsku na burze definitivně skončil, přešel jsem k firmě B.J. Duyvenvoorde, která mi zprostředkovává nákup na burze do dnes. Nikdy jsem nebyl příznivcem překotných změn a proto jak vidíte i nákupní firmy jsem neměl důvod nikdy střídat.

Vlastní pěstování rostlin

Sklad v Novém Městě nad Metují začal být svojí kapacitou nedostatečný pro náš velkoobchod s květinami a tak se naše společnost v roce 1998 přestěhovala do Českého Meziříčí. Od roku 2004 máme pronajatou část zahradnictví v České Skalici, kde jsme začali s pěstováním rostlin. Zde nám do začátku pomohl Ruda Adam. Naše tříletá spolupráce nám velice pomohla. V současné době Vám můžeme nabídnou velkoobchodní prodej řezaných květin, hrnkových květin, aranžérských materiálů a doplňků. Z vlastní produkce pěstovaných rostlin Vám mohu nabídnout Chryzantemy, Cyclameny, Poinsettie, Primule, Belis, Viola, Pelargonie a široký sortiment letniček.

Současnost a budoucnost

Do budoucna bychom chtěli nabídnout i trvalky. Poslední rekonstrukcí prošla firma v roce 2008, kdy jsme se přestěhovali z původní budovy do úplně nových prostor, které k tomuto účelu byly vybudovány. Velkoobchod květin Kania v současné době disponuje plochou o rozměru 827m2 a plocha pro pěstování rostlin je 2900m2.

Novinky

Shop
created by inCUBE